Zgłoś się!

54597 Lünebach: Potrzebna opieka do mobilnej seniorki mieszkającej z mężem na wsi

1700 euro netto/m-c
Nr: 2508

Wyjazd: 07/06/2023

Miejscowość:

Długość kontraktu: 6 tygodni (do negocjacji)

Oferta dla: kobiety lub mężczyzny

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

 • Obowiązki: gotowanie, pranie, prasowanie, sprzątanie, wizyty u lekarza
 • Wstawanie w nocy: 1-2
 • Inne osoby w gospodarstwie: Mąż - Ma usztywnione kręgi. Jest kochanym, towarzyskim, inteligentnym i skromnym seniorem. Nie wymaga opieki.
 • Warunki mieszkaniowe: Do dyspozycji opiekunki jest mała łazienka dla gości.
 • Klasa niepełnosprawności 3

Udogodnienia

telewizor w pokoju
dostęp do internetu
zlecenie bez dźwigania
własna łazienka
własny pokój
sklepy w pobliżu
przychodzi pomoc domowa

Wymagania

 • Znajomość języka niemieckiego: Podstawowa (Grundlegende)
 • Prawo jazdy: Nie wymagane
 • Palenie papierosów: Dozwolone (na zewnątrz)
 • Referencje: Nie

Podopieczny

 • Wzrost: 160
 • Waga: 75
 • Dolegliwości: problemy z poruszaniem się, depresja (nie bierze leków), częściowa inkontynencja kałowa, złamanie szyjki kości udowej (parę tygodni temu), demencja początkowa

Opis zlecenia

Podopieczna jest nieco uparta i boi się trochę obcych, ale poza tym jest spokojną i kochaną seniorką. W wolnym czasie czyta gazetę, gra w karty, ogląda telewizję, wychodzi na spacery lub siedzi w ogrodzie.

Nie ma problemów z mową, tylko trochę gorzej widzi i słyszy. Nosi okulary i aparat słuchowy. Ze względu na chorobę ma częściowe zaburzenia pamięci oraz orientacji czasowej i sytuacyjnej, ale jej orientacja miejscowa i osobowa jest zachowana. Pani miewa też czasem drobne stany lękowe, ale nie jest agresywna, a nawet szuka bliskości. Depresja pojawia się u niej od czasu do czasu, gdy uświadomi sobie, że jest chora. Wtedy najczęściej płacze.

Higiena: Podopiecznej trzeba częściowo pomóc przy codziennej pielęgnacji ciała i kąpieli, która odbywa się 3x w tygodniu pod prysznicem lub w wannie. Ze względu na inkontynencję Pani nosi wkładki i pieluchy zarówno w dzień jak i w nocy.

Dieta: Seniorka nie ma problemów z żuciem, połykaniem, jedzeniem ani piciem. Nie stosuje też żadnej specjalnej diety, ale bardzo lubi różnego rodzaju wypieki, zupy, nie jada tylko dużo mięsa. Trzeba jej przypominać, żeby piła wystarczająco dużo. Leki rozdziela córka. Opiekunka powinna tylko kontrolować ich przyjmowanie.

Nocki: W nocy budzi się mniej więcej 1-2 razy i może potrzebować wtedy pomocy opiekunki, żeby pójść do toalety. Trwa to zwykle nie dłużej niż 10 minut.

Inne: Ma zajęcia z fizjoterapii poza domem.

W razie potrzeby sąsiedzi będą pomagać opiekunce przy ogrodzie lub przy robieniu prania. Do domu przychodzić też będzie pomoc domowa 2x w miesiącu.

Porusza się przy pomocy balkonika. Trzeba ją tylko asekurować lub podać pomocną dłoń przy siadaniu lub wstawaniu, ale nie wymaga transferu.

Podoba Ci się ta oferta?

Wyślij formularz, oddzwonimy jeszcze dziś.

poniedziałek - czwartek 8:00-17:00
Piatek 8:00 - 16:00

  Zgłoś się

  Imię*

  Telefon kontaktowy*

  Czytaj więcej

  © Copyright - Perfekton 2023

   Zgłoś się

   Imię*

   Telefon kontaktowy*

   Czytaj więcej