Zgłoś się!

56072 Koblenz: Oferta pracy w Niemczech do wdzięcznej seniorki mieszkającej z mężem na obrzeżach dużego miasta

1800 euro netto/m-c
Nr: 2732

Wyjazd: 01/10/2023

Miejscowość:

Długość kontraktu: 6 tygodni (do negocjacji)

Oferta dla: kobiety lub mężczyzny

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

 • Obowiązki: zakupy, gotowanie, sprzątanie (też przebranie pościeli), pranie, prasowanie, towarzyszenie podczas wizyt lekarskich
 • Wstawanie w nocy: Sporadycznie 1x
 • Inne osoby w gospodarstwie: Mąż
 • Warunki mieszkaniowe: Dom
 • Dodatkowe informacje: Dom jednorodzinny z dużym ogrodem i tarasem. Ok. 30 minut autobusem do centrum Koblencji, przystanek jest zaraz przed domem. Do najbliższego sklepu ok. 15 minut pieszo.

Udogodnienia

dostęp do internetu
dostępny samochód
własny pokój
sklepy w pobliżu
dom jednorodzinny
przychodzi pomoc domowa

Wymagania

 • Znajomość języka niemieckiego: Komunikatywna (Mittlere)
 • Prawo jazdy: Nie wymagane
 • Palenie papierosów: Dozwolone (na zewnątrz)

Podopieczny

 • Wzrost: 162
 • Waga: 52
 • Dolegliwości: problemy z poruszaniem, artroza w biodrach, demencja, zwyrodnienie plamki żółtej (pani prawie nic nie widzi), inkontynencja moczowa i częściowa kałowa, odleżyny (aktualnie zagojone)

Opis zlecenia

Podopieczna jest kochaną i wdzięczną za pomoc seniorką. Współpracuje z o opiekunką, także w bardziej wstydliwych momentach jak np. przesadzanie ją na toaletę. Opiekunka powinna z nią rozmawiać i się o nią troszczyć. Pani czasami bywa bardzo smutna. Nie ma już żadnych hobby z powodu demencji i dużej wady wzroku. Chętnie natomiast siedzi na wózku na tarasie. Pani ma częściowe zaburzenia orientacji czasowej i sytuacyjnej a także duże zaburzenia orientacji miejscowej i problemy z pamięcią. Pani ma częściowe problemy ze słuchem i mową, nosi aparat słuchowy. Z powodu zwyrodnienia plamki żółtej prawie nic nie widzi, więc trzeba ją pokierować gdzie jest szklanka albo talerz.

Higiena: Opiekunka powinna dbać o higienę podopiecznej. Aktualnie panią myje się raczej na wózku lub w łóżku, 3 razy w tygodniu robi to Pflegedienst. Nie kąpie się pani w wannie ani pod prysznicem, ponieważ jest to zbyt trudne. Z powodu inkontynencji moczowej i częściowej inkontynencji kałowej seniorka ma zakładane pieluchy i wkładki.

Dieta: Podopieczna je samodzielnie, czasami lekko się dławi podczas picia, dlatego powinna pić przez słomkę. Trzeba ją pokierować gdzie jest jedzenie, ponieważ pani prawie nic nie widzi.

Nocki: W nocy podopieczna wymaga pomocy 1x, ponieważ ok. godziny 3 trzeba zmienić jej pieluchę. W nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę wstaje do niej córka (córka ma osobne mieszkanie w domu). Pani przyjmuje melatoninę, żeby spokojnie spać.

Inne: Pani porusza się na wózku i wymaga pełnego transferu. Większość dnia spędza w wózku, ale można ją przetransferować w południe na łóżko na krótką drzemkę. Pani potrafi czasem przejść kilka kroków z pomocą opiekunki. Kilka razy w tygodniu do domu przychodzi specjalny opiekun, który czyta seniorce i z nią rozmawia. Oprócz tego pani ma 2 razy w tygodniu w domu zajęcia z gimnastyki leczniczej. Raz w tygodniu przychodzi sprzątaczka.

Podoba Ci się ta oferta?

Wyślij formularz, oddzwonimy jeszcze dziś.

poniedziałek - czwartek 8:00-17:00
Piatek 8:00 - 16:00

  Zgłoś się

  Imię*

  Telefon kontaktowy*

  Czytaj więcej

  © Copyright - Perfekton 2023

   Zgłoś się

   Imię*

   Telefon kontaktowy*

   Czytaj więcej