Zgłoś się!

76137 Karlsruhe - Pani po wypadku, oferta pracy w opiece w Niemczech

2100 euro netto/m-c
Nr: 3617

Wyjazd: 17/08/2026

Miejscowość:

Długość kontraktu: 6 tygodni

Oferta dla: kobiety

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

  • Obowiązki: Zakupy, Gotowanie, Zmywanie, Sprzątanie mieszkania, Pranie, Prasowanie
  • Wstawanie w nocy: Nie
  • Inne osoby w gospodarstwie: Mieszka sama
  • Warunki mieszkaniowe: Mieszkanie

Udogodnienia

premia letnia
telewizor w pokoju
dostęp do internetu
dostępny rower
bez wstawania w nocy
własny pokój
sklepy w pobliżu
pomoc Pflegedienst

Wymagania

  • Znajomość języka niemieckiego: Dobra (Gute)
  • Prawo jazdy: Nie wymagane
  • Palenie papierosów: Dozwolone (na zewnątrz)
  • Referencje: Nie

Podopieczny

  • Wzrost: 165
  • Waga: 58
  • Dolegliwości: POChP (inhalator lub maska tlenowa), Depresja, Osłabienie chodu, Inkontynencja, Osteoporoza, Rak piersi, Odleżyny od pobytu w szpitalu na pięcie, cewnik

Opis zlecenia

Pani Helga Braun to 82-letnia seniorka mieszkająca samodzielnie w Karlsruhe. Jest osobą dbającą o swój wygląd i dotychczas prowadziła bardzo aktywne życie – spotykała się z przyjaciółmi, robiła zakupy, prowadziła gospodarstwo domowe całkowicie samodzielnie. Przed wypadkiem nie wymagała żadnej pomocy w codziennym funkcjonowaniu.

Niestety, na skutek upadku Pani Helga doznała złamania kręgosłupa i trafiła do szpitala, a następnie do ośrodka opieki krótkoterminowej. Z odpowiednim wsparciem jest w stanie wstać, przesiąść się i samodzielnie skorzystać z toalety.

Pani Helga nosi obecnie gorset ortopedyczny ze względu na złamanie kręgosłupa. Pani Helga ma założony cewnik, nosi pielucho-majtki i wymaga pomocy przy ich wymianie. W komunikacji nie ma żadnych trudności, orientacja czasowa i przestrzenna jest prawidłowa, używa aparatu słuchowego.

Obecna depresja seniorki jest wyłącznie sytuacyjna – związana z pobytem w ośrodku i niemożnością samodzielnego funkcjonowania. W domu, w swoim środowisku, Pani Helga nie miała objawów depresyjnych. Inkontynencja również jest wynikiem obecnej sytuacji – seniorka po prostu nie może sama wstać i dojść do toalety, nie jest to problem fizjologiczny.

Pani Helga potrzebuje obecnie pełnego wsparcia przy ubieraniu się oraz przy wszystkich czynnościach higienicznych. Wymaga pomocy przy myciu całego ciała, pielęgnacji skóry, włosów i okolic intymnych. Kąpiel lub prysznic raz w tygodniu.

Pani Helga nie wymaga specjalnej diety ani nadzoru przy jedzeniu – je samodzielnie. Leki są przygotowywane przez syna, opiekunka powinna jedynie nadzorować ich przyjmowanie.

Noc u Pani Helgi trwa zazwyczaj od godziny 23:00 do 8:00 rano. W nocy nie wymaga pomocy, nie przyjmuje środków nasennych.

Transfer z łóżka, sadzanie, wstawanie – we wszystkich tych czynnościach Pani Helga potrzebuje wsparcia fizycznego opiekunki. Może częściowo współpracować, ale wymaga asysty. Chodzi z pomocą, posługuje się rollatorem z asystą. Bardzo ważne jest mobilizowanie Pani Helgi – transfer powinien odbywać się około trzy razy dziennie. Przed wypadkiem seniorka prowadziła aktywne życie towarzyskie i bardzo ważne jest, by mogła stopniowo do niego wrócić.

Syn mieszka w pobliżu i jest bardzo zaangażowany – robi większe zakupy raz w tygodniu i służy pomocą w razie potrzeby. Wnuk również wspiera babcię. Pflegedienst, jak wspomniano, zajmuje się codziennie opatrunkami na odleżynę.

Pani Helga mieszka w lokalizacji miejskiej z bardzo dobrym dostępem do sklepów – Penny, piekarnia, drogeria DM i apteka znajdują się w odległości poniżej 15 minut spacerem, nieco dalej Aldi. Opiekunka będzie miała do dyspozycji własny pokój z telewizorem oraz rower. Możliwe są przerwy w ciągu dnia oraz jeden dzień wolny w tygodniu.

Podoba Ci się ta oferta?

Wyślij formularz, oddzwonimy jeszcze dziś.

poniedziałek - czwartek 8:00-17:00
Piatek 8:00 - 16:00

    Zgłoś się!

    Imię*

    Telefon kontaktowy*

    Czytaj więcej

    © Copyright - Perfekton 2026

      Zgłoś się

      Imię*

      Telefon kontaktowy*

      Czytaj więcej