Zgłoś się!

76275 Ettlingen: Poszukiwana niepaląca opiekunka do pary przyjaznych seniorów - zlecenie bez transferu. Osobna łazienka dla opiekunki

1950 euro netto/m-c
Nr: 2734

Wyjazd: 17/09/2023

Miejscowość:

Długość kontraktu: 6 tygodni (do negocjacji)

Oferta dla: kobiety

Osoba potrzebująca opieki: para

 • Obowiązki: sprzątanie, gotowanie, zakupy, pranie, prasowanie, mycie, towarzyszenie w wizytach lekarskich
 • Wstawanie w nocy: Sporadycznie 1-2
 • Inne osoby w gospodarstwie: Para, mieszkają sami
 • Warunki mieszkaniowe: Dom
 • Dodatkowe informacje: Dom wielorodzinny, położony w miasteczku pod Karlsruhe (ok. 7 km). Dla opiekunki osobna łazienka. Jest internet i tv. Do sklepu jest mniej niż 15 minut pieszo. Osoby z prawem jazdy mogą korzystać z dostępnego na miejscu samochodu z automatyczną skrzynią biegów.

Udogodnienia

dostęp do internetu
dostępny samochód
zlecenie bez dźwigania
własna łazienka
własny pokój
sklepy w pobliżu
pomoc Pflegedienst

Wymagania

 • Znajomość języka niemieckiego: Dobra (Gute)
 • Prawo jazdy: Nie wymagane
 • Palenie papierosów: Niedozwolone

Podopieczni

 • Wzrost: Pani: 165
 • Waga: Pani: 60
 • Dolegliwości: Pani: problemy z poruszaniem się, niewydolność serca, nowotwór piersi (15 lat temu), płyn w opłucnej, operacyjne usztywnienie kręgosłupa
 • Wzrost: Pan: 185
 • Waga: Pan: 65
 • Dolegliwości: Pan: demencja, stomia, wyraźny obrzęk limfatyczny

Opis zlecenia

Podopieczna jest przyjazną i otwartą seniorką, która bywa coraz częściej smutna z powodu zaczynającej się demencji męża. Potrzebuje opiekunki, która pomoże jej w codziennych obowiązkach oraz dotrzyma jej towarzystwa. Podopieczna nie ma problemów z mową ani wzrokiem, ma za to częściowe zaburzenia słuchu. Jej orientacja jest w pełni zachowana, pani nie ma również problemów z pamięcią.

Higiena: Seniorka wymaga pełnej pomocy opiekunki podczas kąpieli, higieny oraz pielęgnacji ciała. Samodzielnie jest w stanie umyć sobie twarz przy umywalce. Kąpiel/ prysznic odbywa się 1-2 x w tygodniu. Pani cierpi także na częściową inkontynencję moczową, korzysta z pieluch oraz wkładek higienicznych, jednak przede wszystkim w nocy, gdyż nie powinna sama wtedy wstawać.

Dieta: Podopieczna jada i pije samodzielnie, nie ma problemów z żuciem ani przełykaniem. Cierpi jednak na duży brak apetytu, musi być wciąż zachęcana do jedzenia. Aktualnie zażywa również Fresubin (napój witaminowy, dla osób, które przyjmują małe dawki pokarmów).

Nocki: Seniorka zazwyczaj przesypia noce, może jednak od czasu do czasu obudzić się 1x, z powodu potrzeby zmiany pieluchy. Należy wówczas do niej wstać i pomóc jej.

Inne: Podopieczna jest osobą mobilną, porusza się o rollatorze, a w domu bez żadnych pomocy. Nie wymaga transferu, opiekunka od czasu do czasu może podać jej pomocną dłoń. Aktualnie uczęszcza na zajęcia fizjoterapeutyczne oraz ergoterapię. Pani Dorothea w przeszłości zajmowała się domem, była także asystentką techniczną. W wolnym czasie chętnie czyta książki i gazety. Wcześniej lubiła jeździć na rowerze elektrycznym, czego jej brakuje. Rodzina jest w trakcie organizowania rowerów elektrycznych trójkołowych dla seniorów.


Podopieczny jest otwartym i przyjaznym seniorem, choć czasami nieco upartym, poszukującym opiekunki, która pomoże mu w codziennym funkcjonowaniu i obowiązkach. Podopieczny nie ma problemów z mową ani wzrokiem, ma za to częściowe zaburzenia słuchu. Nosi na co dzień aparat słuchowy oraz okulary- tylko w razie potrzeby. Ze względu na chorobę jego orientacja osobowo- sytuacyjna oraz pamięć są jedynie częściowo zachowane, natomiast orientacja czasowo- przestrzenna jest dość poważnie zaburzona.

Higiena: Senior stara się wciąż samodzielnie dbać o higienę oraz pielęgnację ciała, a także samodzielnie brać prysznic. Opiekunka od czasu do czasu może zaoferować mu swoją pomoc. Pan cierpi także na inkontynencję moczową, ma założony cewnik oraz stomię.

Dieta: Podopieczny jada i pije samodzielnie, nie ma problemów z żuciem ani przełykaniem ani nie stosuje żadnej specjalnej diety.

Nocki: Senior zazwyczaj przesypia noce, czasami budzi się w nocy i chodzi do toalety, jednak jest wówczas samodzielny i nie wymaga pomocy. Od czasu do czasu budzi się wczesnym rankiem i bywa wówczas zdezorientowany.

Inne: Podopieczny jest osobą w pełni mobilną, porusza się samodzielnie, bez pomocy. Aktualnie 2x w tygodniu uczęszcza na drenaż limfatyczny. Pan Dieter w przeszłości był prokuratorem. W wolnym czasie chętnie czyta i chodzi na spacery. Ma nadzieję, że niedługo znów będzie mógł znów jeździć rowerem elektrycznym.

Pflegedienst przychodzi codziennie, zajmuje się zmianą stomii oraz bandażowaniem nóg podopiecznego.
Przerwy są możliwe codziennie, seniorzy mogą zostawać sami.
Czasami w odwiedziny przyjeżdża wnuczka, zostaje na kilka dni, mieszka na górnym piętrze. Służy wtedy pomocą opiekunce w razie potrzeby.

Podoba Ci się ta oferta?

Wyślij formularz, oddzwonimy jeszcze dziś.

poniedziałek - czwartek 8:00-17:00
Piatek 8:00 - 16:00

  Zgłoś się

  Imię*

  Telefon kontaktowy*

  Czytaj więcej

  © Copyright - Perfekton 2023

   Zgłoś się

   Imię*

   Telefon kontaktowy*

   Czytaj więcej