Zgłoś się!

Oferta pracy w opiece w mieście Kronberg - zlecenie bez nocek, do opieki spokojna i miła podopieczna mieszkająca razem z mężem w domu jednorodzinnym

1750 euro netto/m-c
Nr: 2735

Wyjazd: 16/09/2023

Miejscowość:

Długość kontraktu: 6 tygodni (do negocjacji)

Oferta dla: kobiety

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

 • Obowiązki: zakupy, gotowanie, sprzątanie, pranie, prasowanie, zmienianie pościeli
 • Wstawanie w nocy: nie
 • Inne osoby w gospodarstwie: mąż, nie wymaga opieki, trzeba dla niego tylko gotować
 • Warunki mieszkaniowe: Dom
 • Dodatkowe informacje: Dom jednorodzinny 200m2 w mieście ok. 17km od Frankfurtu nad Menem. W domu są 2 łazienki. Do sklepu jest ok. 10 minut pieszo.

Udogodnienia

bez wstawania w nocy
własny pokój
sklepy w pobliżu
pomoc Pflegedienst
dom jednorodzinny
przychodzi pomoc domowa

Wymagania

 • Znajomość języka niemieckiego: Komunikatywna (Mittlere)
 • Prawo jazdy: Nie wymagane
 • Palenie papierosów: Dozwolone (na zewnątrz)

Podopieczny

 • Wzrost: 166
 • Waga: 60
 • Dolegliwości: osłabienie starcze, chroniczne biegunki, zaburzenia rytmu serca, niewydolność serca, depresja, alzheimer, demencja, częściowa inkontynencja moczowo-kałowa, pani jest prawie niewidoma i niedosłyszy, niedawno pobyt w szpitalu z powodu nerek (pani bardzo mało piła i pojawiły się problemy)

Opis zlecenia

Podopieczna jest łagodną i miłą seniorką. Choruje na demencję i Alzheimera, dlatego ma częściowo zaburzoną orientację czasowo-miejscową. Rozpoznaje rodzinę. Pani jest prawie niewidoma i niedosłyszy.

Higiena: Pani wymaga pomocy podczas kąpieli i codziennej higieny, a także podczas ubierania i rozbierania. O higienę stóp i paznokci dba Pflegedienst. Kąpiel odbywa się 1x w tygodniu. Z powodu częściowej inkontynencji pani nosi pieluchy i wkładki.

Dieta: Pani nie ma problemów z żuciem ani przełykaniem, ale trzeba pokroić jej jedzenie na mniejsze kawałki i instruować ją, jak się je. Należy też motywować panią, żeby regularnie piła wodę (jest to bardzo ważne) i zjadała swoje posiłki do końca. Opiekunka powinna być przy podopiecznej do czasu aż wszystko zje lub wypije.

Nocki: W nocy pani raczej się nie budzi. Nie powinna potrzebować pomocy opiekunki, chyba że wyjątkowo coś by się stało.

Inne: Podopieczna porusza się głównie na wózku, dużo też leży. Ma duże problemy z kolanami i biodrami z powodu wieku. Stara się wspierać podczas transferu. Pani w przeszłości była bardzo pracowita, samodzielna i niezależna, niestety przez choroby nie pani utraciła samodzielność.
Z zawodu seniorka jest ogrodniczką, dlatego bardzo lubi zajmować się swoim ogrodem, choć aktualnie jest to już prawie niemożliwe ze względu na jej ograniczoną mobilność. Inną pasją podopiecznej jest muzyka ludowa, pani bardzo chętnie jej słucha, w przeszłości nawet grała na akordeonie.

1x w tygodniu przychodzi pomoc domowa do sprzątania.

Córka seniorki będzie co jakiś czas przyjeżdżać w odwiedziny na kilka dni. Opiekunka powinna wtedy wziąć ją pod uwagę podczas planowania posiłków.

Podoba Ci się ta oferta?

Wyślij formularz, oddzwonimy jeszcze dziś.

poniedziałek - czwartek 8:00-17:00
Piatek 8:00 - 16:00

  Zgłoś się

  Imię*

  Telefon kontaktowy*

  Czytaj więcej

  © Copyright - Perfekton 2023

   Zgłoś się

   Imię*

   Telefon kontaktowy*

   Czytaj więcej