Poszukiwana opiekunka do spokojnego Pana bez nocek

1750 euro netto/m-c
Nr: 1974

Wyjazd: 17/11/2022

Miejscowość:

Długość kontraktu: 6 tygodni (do negocjacji)

Oferta dla: kobiety

Osoba potrzebująca opieki: mężczyzna

  • Obowiązki: Zakupy, zmywanie, sprzątanie (poniedziałki odkurzanie i mycie podłóg + gruntowne sprzątanie), wizyty u lekarza
  • Wstawanie w nocy: Nie
  • Inne osoby w gospodarstwie: Żona
  • Warunki mieszkaniowe: Jest to dom jednorodzinny z dużym tarasem na wsi.
  • Dodatkowe informacje: Rodzina chciałaby, aby opiekunka była rzetelna, empatyczna i godna zaufania oraz najlepiej żeby miała doświadczenie w zakresie opieki.

Udogodnienia

telewizor w pokoju
dostęp do internetu
własna łazienka

Wymagania

  • Znajomość języka niemieckiego: Dobra (Gute)
  • Prawo jazdy: Nie wymagane
  • Palenie papierosów: Niedozwolone
  • Referencje: Nie

Podopieczny

  • Wzrost: 168
  • Waga: 82
  • Dolegliwości: Problemy z poruszaniem się, cewnik, lekkie upośledzenie umysłowe, a także spastyczność, Istnieje ryzyko odleżyn, ale nigdy nie wystąpiły, ponieważ żona obraca go w nocy w łóżku, Wypadek w 2008 roku - spadł z rusztowania jako samodzielny malarz, przebył operację, doznał urazu mózgu

Opis zlecenia

PAN WILFRIED jest raczej spokojny i zrównoważony. Nie jest zbyt wymagający i szuka miłej osoby do rozmowy. Oboje z żoną są zaszczepieni. Podopieczny korzysta z Motomedu 4 x 20 minut dziennie (urządzenie służące do rehabilitacji neurologicznej). W wolnym czasie chętnie także gra w gry planszowe, np. w chińczyka lub czyta gazetę. Mile widziane też wspólne wyjście na spacer na wózku inwalidzkim (po konsultacji z żoną).
KOMUNIKATYWNOŚĆ: Pan w zależności od dnia może odpowiednio komunikować swoje potrzeby. Często mówi bardzo cicho lub niewyraźnie. Dzięki zastosowaniu aparatu słuchowego i okularów, nie ma żadnych ograniczeń w zakresie słuchu i wzroku. Ze względu na lekkie upośledzenie umysłowe Jego orientacja czasowo-przestrzenna, osobowa i sytuacyjna zależą również od dnia. Żona bardzo pomaga w tych kwestiach, np. wyznacza codzienny rytm dnia (godziny) i szykuje ubrania, które opiekunka zakłada podopiecznemu.
MOBILNOŚĆ: Pan nie może samodzielnie stać i w ciągu dnia siedzi na wózku inwalidzkim. Może trochę poruszać wózkiem za pomocą nóg, lecz zakres ruchu jest bardzo ograniczony. Nie potrafi samodzielnie poruszać się za pomocą wózka, np. z jednego pomieszczenia do drugiego. Wymaga transferu łącznie 3 razy dziennie, ale dostępny jest lift i pomaga też żona. Ma "płytkę" w plecach i dlatego nie może siedzieć samodzielnie na łóżku, bo by się przewrócił.
POMOC PRZY HIGIENIE: Wymaga pełnej pomocy przy higienie i pielęgnacji całego ciała. Kąpiel/prysznic wykonuje Pflegedienst. Pielęgnacją paznokci i stóp zajmuje się żona lub specjalista. Ze względu na inkontynencję stosuje pieluchy i wkładki. Ma też założony cewnik.
POMOC PRZY JEDZENIU: Potrzebuje też częściowej pomocy przy jedzeniu i piciu. Trzeba Go częściowo nakłaniać do przełykania pokarmów i płynów, bo ma z tym trudności. Należy też zadbać o Jego odpowiednie nawodnienie.
NOCKI: Sporadycznie budzi się raz w nocy, ale opiekę w nocy przejmuje żona. Pomoc opiekunki w nocy byłaby potrzebna tylko w nagłych wypadkach. Choć taka "sytuacja nadzwyczajna" nie miała jeszcze miejsca w ciągu ostatnich 12 lat. W przypadku choroby żony opiekunka powinna przejąć opiekę nocną, jednak i ten przypadek się jeszcze nie zdarzył.
INNE: Pan uczęszcza do domu dziennej opieki zazwyczaj co tydzień w poniedziałek i wtorek 8:00-16:30. Wtorek będzie zatem dniem wolnym dla opiekunki. Ma też zajęcia z fizjoterapii, logopedii i ergoterapii w domu 3x w tygodniu (środa, czwartek i piątek).

DLACZEGO WARTO APLIKOWAĆ NA TO ZLECENIE?
- nie ma nocek
- senior nie choruje na demencję
- przychodzi Pflegedienst
- własna łazienka dla opiekunki
- internet i telewizja na zleceniu
- samochód do dyspozycji z manualną skrzynią biegów z platformą podnoszącą
- możliwość udostępnienia roweru dla opiekunki
- w pobliżu Edeka, Aldi, piekarnia, apteki, poczta i lekarze
- cały jeden dzień wolnego dla opiekunki
- żona gotuje i pomaga

Podoba Ci się ta oferta?

Wyślij formularz, oddzwonimy jeszcze dziś.

poniedziałek - czwartek 8:00-17:00
Piatek 8:00 - 16:00

    Imię*

    Telefon kontaktowy*

    Czytaj więcej