Zgłoś się!

Zlecenie do samotnej Pani w miejscowości Michelstadt

1700 euro netto/m-c
Nr: 1739

Wyjazd: 11/08/2022

Miejscowość:

Długość kontraktu: 6 tygodni (do negocjacji)

Oferta dla: kobiety

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

 • Obowiązki: 64720 Michelstadt
 • Wstawanie w nocy: Sporadyczne (1-2 razy)
 • Inne osoby w gospodarstwie: Mieszka sama
 • Warunki mieszkaniowe: Obrzeża dużego miasta
 • Dodatkowe informacje: Opiekunka ma do dyspozycji własny pokój i całe piętro, na którym się on znajduje. Własna łazienka jest obecnie dobudowywana.

Udogodnienia

dostęp do internetu

Wymagania

 • Znajomość języka niemieckiego: Dobra (Gute)
 • Prawo jazdy: Nie wymagane
 • Palenie papierosów: Niedozwolone
 • Referencje: Nie

Podopieczny

 • Wzrost: 170
 • Waga: 97
 • Dolegliwości: problemy z poruszaniem się, białaczka, rak piersi z przerzutami, częściowa inkontynencja moczowa, duszności

Opis zlecenia

Pani Manuela jest kochaną, przyjazną, otwartą, pewną siebie i zdeterminowaną osobą, która dzielnie walczy ze swoją chorobą. Obecnie mało, co ją interesuje i mało, co robi w wolnym czasie ze względu na obecny stan zdrowia, a jeśli już to lubi grać w różne gry towarzyskie. Kiedyś jeździła konno, lubiła psy, ogród i rękodzieła. Wszystko jednak, co jest w stanie jeszcze zrobić sama to chce to robić sama. Opiekunka powinna wtedy tylko przy niej być i ją w tym wspierać.

Wciąż jest na aktywnej terapii onkologicznej i lekowej. Terapia odbywa się co cztery tygodnie. Ma też zajęcia z fizjoterapii i logopedii. Z powodu wysięków opłucnowych (nagromadzenie płynu w jamie opłucnej) ma częste nakłucia opłucnej, po których czuje się lepiej, bo znów może oddychać.

Ma częściowe problemy ze wzrokiem i spore problemy z mową ze względu na opuchnięte węzły chłonne, co powoduje, że Pani mówi bardzo cicho. Nosi okulary do czytania. Nie ma żadnych zaburzeń pamięci ani orientacji czasowej, miejscowej czy osobowej. Czasami tylko jej orientacja sytuacyjna jest częściowo zaburzona z powodu silnych leków przeciwbólowych, które bierze.

Podopiecznej trzeba częściowo pomóc przy codziennej pielęgnacji ciała i kąpieli, ale o górną część ciała Pani stara się dbać samodzielnie. Przy pozostałych częściach ciała opiekunka powinna ją już wesprzeć np. przy myciu włosów, pielęgnacji skóry, stóp czy paznokci.

Ze względu na częściową inkontynencję Pani nosi zapobiegawczo wkładki. Samodzielnie chodzi jednak do toalety.

Seniorka nie ma problemów z jedzeniem, ale ma problemy z przełykaniem i piciem, ponieważ jej gardło jest spuchnięte, dlatego musi pić przez słomkę. Powinny to być napoje zmrożone i opiekunka powinna ją zachęcać do tego, żeby piła wystarczająco dużo. Leki przyjmuje pod nadzorem.

Pani Manuela jest czujna i niespokojna w nocy, miewa też czasem duszności, dlatego może się obudzić raz i potrzebować pomocy opiekunki, żeby podała jej coś do picia, ale nie dzieje się to każdej nocy. Przyjmuje środki nasenne.

Obie córki są obecne i cały czas pomagają. Jedna z nich mieszka obok, dlatego przerwy i czas wolny dla opiekunki nie będą żadnym problemem.

Podoba Ci się ta oferta?

Wyślij formularz, oddzwonimy jeszcze dziś.

poniedziałek - czwartek 8:00-17:00
Piatek 8:00 - 16:00

  Zgłoś się

  Imię*

  Telefon kontaktowy*

  Czytaj więcej

  © Copyright - Perfekton 2022

   Zgłoś się

   Imię*

   Telefon kontaktowy*

   Czytaj więcej