Zgłoś się!

Zlecenie do samotnej seniorki w miejscowości Butzweiler

1600 euro netto/m-c
Nr: 2010

Wyjazd: 29/11/2022

Miejscowość:

Długość kontraktu: 6 tygodni (do negocjacji)

Oferta dla: kobiety

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

 • Obowiązki: Gotowanie (wspólnie z seniorką), zakupy, zmywanie, pranie, prasowanie, towarzyszenie podczas wizyt u lekarza
 • Wstawanie w nocy: 2-3 razy
 • Inne osoby w gospodarstwie: Mieszka sama
 • Warunki mieszkaniowe: Dom na wsi
 • Dodatkowe informacje: Dom jednorodzinny, około 10 km do granicy z Luksemburgiem. Sklep jest dość daleko - rodzina może przejąć zakupy. Gdyby opiekunka miała prawo jazdy, rodzina może zapewnić samochód

Udogodnienia

dostęp do internetu
dostępny samochód
zlecenie bez dźwigania
własna łazienka
własny pokój
pomoc Pflegedienst
dom jednorodzinny

Wymagania

 • Znajomość języka niemieckiego: Komunikatywna (Mittlere)
 • Prawo jazdy: Nie wymagane
 • Palenie papierosów: Dozwolone
 • Referencje: Nie

Podopieczny

 • Wzrost: 150
 • Waga: 45
 • Dolegliwości: Problemy z chodzeniem uwarunkowane wiekiem, zaburzenia rytmu serca, niewydolność serca, nadciśnienie, zniedołężenie starcze, zawroty głowy

Opis zlecenia

Pani Veronika jest bardzo pracowita, uprzejma i kulturalna. W miarę możliwości stara się być samodzielna. Czasami obstaje przy swoich wyobrażeniach i może być uparta. Potrzebuje czasu, aby się przyzwyczaić.

Orientacja: Ma częściowe problemy z orientacją czasową, sytuacyjną i z pamięcią. Zdarza jej się zapominać o wydarzeniach oraz dopiero co zadanych pytaniach, jak i odpowiedziach. Natomiast ma w pełni zachowaną orientację czasową i osobową. Podopieczna ma częściowe problemy ze słuchem oraz poważne zaburzenia wzroku i z tego powodu nie jest w stanie czytać, nie widzi zbyt dobrze framug drzwi, a czasami nie widzi rzeczy, które znajdują się przed nią. Nie ma problemów z mową. Nosi okulary i aparat słuchowy.

Higiena: Należy pomóc jej w higienie ciała i prysznicu, chociaż Pani jest w stanie pomóc przy wielu czynnościach. 2 razy w tygodniu zajmuje się tym Pflegedienst, a o higienę stóp dba specjalista.

Dieta: Je i pije samodzielnie. Nie ma problemów z żuciem i przełykaniem. Należy przypominać jej o nawodnieniu. Podopieczna jest otwarta na nowe potrawy, ale ważne, by nie były zbyt tłuste i powinny być lekko przyprawione. Preferuje, gdy warzywa nie są za bardzo rozgotowane, nie je sosów i nie lubi ryb. Leki powinna przyjmować pod nadzorem.

Nocki: Budzi się w nocy 2-3 razy i może potrzebować wtedy pomocy Opiekunki. Aktualnie w nocy chodzi sama do toalety, ale należy ją przy tym asekurować.

Inne: W przeszłości była nauczycielką. Lubi spacerować, czytać, gotować, spędzać czas w ogrodzie lub przebywać wśród natury, ale nie jest to na ten moment możliwe. Do domu przychodzi lekarz. Rodzina i sąsiedzi również starają się pomagać przy seniorce.

Seniorka jest zaszczepiona przeciw Covid-19.

Podoba Ci się ta oferta?

Wyślij formularz, oddzwonimy jeszcze dziś.

poniedziałek - czwartek 8:00-17:00
Piatek 8:00 - 16:00

  Zgłoś się

  Imię*

  Telefon kontaktowy*

  Czytaj więcej

  © Copyright - Perfekton 2022

   Zgłoś się

   Imię*

   Telefon kontaktowy*

   Czytaj więcej