Zgłoś się!

48341 Bültenweg - opieka nad przyjacielską seniorką

1750 euro netto/m-c
Nr: 2184

Wyjazd: 16/02/2023

Miejscowość:

Długość kontraktu: 6 tygodni (do negocjacji)

Oferta dla: kobiety

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

  • Obowiązki: zakupy, gotowanie, zmywanie, prasowanie, sprzątanie
  • Wstawanie w nocy: Brak
  • Inne osoby w gospodarstwie: Mąż
  • Warunki mieszkaniowe: Dom jednorodzinny
  • Klasa niepełnosprawności 2

Udogodnienia

telewizor w pokoju
dostęp do internetu
bez wstawania w nocy
własny pokój
sklepy w pobliżu
dom jednorodzinny
przychodzi pomoc domowa

Wymagania

  • Znajomość języka niemieckiego: Dobra (Gute)
  • Prawo jazdy: Nie wymagane
  • Palenie papierosów: Niedozwolone

Podopieczny

  • Wzrost: 165
  • Waga: 57
  • Dolegliwości: problemy z chodzeniem, guz mózgu

Opis zlecenia

Podopieczna jest przyjacielską i kochaną podopieczną. Ze względu na poważne zaburzenia wzroku Seniorka ma częściowe problemy z orientacją czasową i miejscową oraz z pamięcią krótkotrwałą. Pani nie jest w stanie odczytać godziny i ma trudności z czytaniem. Nie ma jednak problemów z mową i słuchem.

Higiena: Opiekunka powinna zajmować się jej higieną ciała, chociaż seniorka stara się pomagać przy niektórych czynnościach, szczególnie przy pielęgnowaniu górnych części ciała i zębów. Wystarczy jej podać wtedy odpowiednie przedmioty do mycia. Kąpiel powinna odbywać się codziennie.

Pani cierpi na inkontynencję moczową i nosi pieluchy, które Opiekunka powinna zmieniać. Należy chodzić z seniorką do toalety.

Dieta: Seniorka nie ma problemów z żuciem i przełykaniem, ale względu na wadę wzroku oraz gdy gorzej widzi należy podawać jej jedzenie na łyżce lub widelcu w postaci mniejszych kęsów, a napoje wystarczy jej podawać i jest w stanie sama wypić. Nie stosuje żadnej diety lecz należy przypominać jej o nawodnieniu oraz o przyjmowaniu leków. Leki powinny być jej podawane.

Nocki: Nie ma problemów ze snem i nie budzi się w nocy i nie potrzebuje pomocy Opiekunki, chyba, że coś by się wyjątkowo działo. Podopieczna przyjmuje leki nasenne.

Inne: Uczęszcza na fizjoterapię. W planach jest, aby seniorka uczęszczała 1-2 razy w tygodniu do dziennego domu opieki. W przeszłości pracowała jako asystentka radiologa. Lubi oglądać telewizję, grać na komputerze i słuchać muzyki. Kiedyś lubiła jazdę na rowerze. Z powodu zmian mózgowordzeniowych seniorka bywa czasami wymagająca i niecierpliwa, szczególnie, gdy jej prośby nie zostaną spełnione. Rzadko zdarza jej się odmawiać.

Mąż pomaga w opiece nad żoną. Przychodzi również pomoc domowa.

Możliwość ustalenia godzin wolnych Opiekunki.

Podoba Ci się ta oferta?

Wyślij formularz, oddzwonimy jeszcze dziś.

poniedziałek - czwartek 8:00-17:00
Piatek 8:00 - 16:00

    Zgłoś się!

    Imię*

    Telefon kontaktowy*

    Czytaj więcej

    © Copyright - Perfekton 2025

      Zgłoś się

      Imię*

      Telefon kontaktowy*

      Czytaj więcej