63584 Gründau: Oferta pracy w okolicy Frankfurtu. Zlecenie do leżącej seniorki - brak nocek

1800 euro netto/m-c
Nr: 3084

Wyjazd: 24/04/2024

Miejscowość:

Długość kontraktu: 6 tygodni (do negocjacji)

Oferta dla: kobiety

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

  • Obowiązki: zakupy, sprzątanie, gotowanie, pranie, prasowaniem okazjonalnie towarzyszenie w wizytach lekarskich
  • Wstawanie w nocy: nie
  • Inne osoby w gospodarstwie: mąż - nie wymaga opieki
  • Warunki mieszkaniowe: Dom
  • Dodatkowe informacje: dom jednorodzinny, około 150 m2, z pięknym ogrodem, w przyjemnej okolicy. W budynku w osobnym mieszkaniu mieszka także trzech lokatorów.

Udogodnienia

telewizor w pokoju
dostęp do internetu
bez wstawania w nocy
własny pokój
sklepy w pobliżu
dom jednorodzinny

Wymagania

  • Znajomość języka niemieckiego: Komunikatywna (Mittlere)
  • Prawo jazdy: Nie wymagane
  • Palenie papierosów: Dozwolone (na zewnątrz)

Podopieczny

  • Wzrost: 166
  • Waga: 60
  • Dolegliwości: zniedołężnienie starcze, inkontynencja, początkująca demencja, niedawno złamanie kości udowej

Opis zlecenia

Podopieczna ma częściowe zaburzenia w orientacji czasowej, miejscowej i osobowościowej. Bywa zdezorientowana. Seniorka ma częściowe trudności w komunikowaniu się, np. problemy ze znalezieniem odpowiednich słów czy prawidłowym rozumowaniem. Nie ma problemów ze słuchem czy wzrokiem. Stosuje okulary.

Higiena: Seniorka jest częściowo samodzielna przy wykonywaniu czynności pielęgnacyjnych: myciu twarzy, dbaniu o jamę ustną, górną część ciała, pielęgnację skóry. W pozostałych (pielęgnacja włosów i dolnej części ciała, stóp, higiena miejsc intymnych) potrzebuje kompletnego wsparcia opiekunki. Aktualnie higiena odbywa się w łóżku. Z uwagi na inkontynencję moczową i kałową stosuje pieluchy. Seniorka nie jest w stanie się samodzielnie przebrać i potrzebuje przy tym pomocy opiekunki.

Dieta: Seniorka wymaga pomocy w przyjmowaniu posiłków. Nie stosuje żadnej specjalnej diety i nie ma problemów z połykaniem.

Nocki: Podopieczna sporadycznie budzie się w nocy, ale nie wymaga pomocy - chyba, że wydarzyłaby się jakaś wyjątkowa sytuacja.

Inne: Aktualnie seniorka jest głównie leżąca, ze względu na niedawne złamanie kości udowej. Potrzebuje pełnego transferu, dostępny jest wózek inwalidzki. Rodzina ma nadzieję, że jej mobilność wkrótce się poprawi. Cierpi na trudności ruchowe już od dłuższego czasu. Dla seniorki planowana jest rehabilitacja fizjoterapeutyczna. Do domu przychodzi także pomoc sprzątająca. Większe zakupy robione są przez rodzinę.

Mąż seniorki jest bardzo przyjacielski i pomocny, przykłada dużą wagę do zapewnienia wszystkich potrzeb i dba o dobrą atmosferę.

Podoba Ci się ta oferta?

Wyślij formularz, oddzwonimy jeszcze dziś.

poniedziałek - czwartek 8:00-17:00
Piatek 8:00 - 16:00

    Imię*

    Telefon kontaktowy*

    Czytaj więcej