Zgłoś się!

Opiekunka do Pary z Bad Wilsnack pilnie poszukiwana!

1850 euro netto/m-c
Nr: 1250

Wyjazd: 15/08/2021

Miejscowość:

Długość kontraktu: 6-8 tygodni

Oferta dla: kobiety

Osoba potrzebująca opieki: para

 • Wstawanie w nocy: Sporadyczne 1-2 razy
 • Inne osoby w gospodarstwie: Mieszkają sami
 • Warunki mieszkaniowe: Dom na obrzeżach miasta
 • Dodatkowe informacje: Mniejsze sklepy i piekarnie ok. 15 min. pieszo, większe supermarkety ok. 20 min. pieszo.
 • Klasa niepełnosprawności 3pg.

Udogodnienia

Wymagania

 • Znajomość języka niemieckiego: Dobra (Gute)
 • Prawo jazdy: Nie wymagane
 • Palenie papierosów: Niedozwolone
 • Referencje: Tak

Podopieczni

Opis zlecenia

Pan:

Pan Gotthold to miły, starszy pan, który z wykształcenia jest weterynarzem.
Ze względu na depresję miewa lepsze i gorsze fazy, jest wtedy marudny i uparty. Zdarza mu się także podnieść głos czy krzyczeć, ale nie podnosi ręki na inne osoby. Często opowiada o wojnie i życiu. Na co dzień lubi słychać muzyki klasycznej, czy spędzać czas przy komputerze.

Ma spore problemy ze słuchem, dlatego komunikacja może być utrudniona. Trzeba mówić głośno i wyraźnie. Nie ma za to żadnych problemów z mową.

Podopieczny jest w początkowej fazie demencji, dlatego występują zaburzenia w orientacji czasu, miejsca, sytuacyjnej i osobowej. Czasem mogą wystąpić też problemy z pamięcią. Na co dzień mało zauważalne, ale ma tendencję do rozbierania się w nocy.

Pan potrzebuje pełnego wsparcia przy wszystkich czynnościach związanych z higieną, takich jak Mycie przy umywalce, higiena intymna, higiena jamy ustnej, pielęgnacja włosów i skóry oraz higiena stóp i paznokci. Bierze prysznic minimum 2 razy w tygodniu, i ważna jest wtedy pomoc przy transferze ze strony opiekunki. Cierpi na inkontynencję, dlatego używa kaczki do oddawania moczu, a w nocy pieluch.

Senior potrzebuje pomocy podczas jedzenia, ale żuje i połyka samodzielnie. Nie przestrzega też żadnej specjalistycznej diety. Czasami zapomina o piciu, dlatego należy przypilnować żeby przyjmował wystarczająco dużo płynów i się nie odwodnił.

Podopieczny wstaje średnio 2-3 razy na noc, często ma w nocy koszmary, dlatego kiedy się budzi może być wystraszony i zagubiony. Opiekunka musi go wtedy uspokoić i położyć do łóżka, co nie trwa zazwyczaj dłużej niż 15 minut.

Pani:

Pani Irene jest bardzo przyjacielską, ale spokojną i wycofaną osobą. Lubi wychodzić na krótkie spacery, robić małe zakupy w pobliskim sklepie oraz spędzać czas na tarasie. Prowadzi też pamiętnik.

Podopieczna stara się wykonywać wszystkie czynności związane z higieną osobistą samodzielnie, może jednak wymagać również pomocy opiekunki jeżeli zajdzie taka potrzeba. Cierpi na inkontynencję, dlatego używa wkładek

Seniorka budzi się regularnie w nocy (często więcej niż 3 razy), ale nie wymaga wtedy pomocy opiekunki, chyba że wydarzyłoby się coś niespodziewanego.

Pani nie ma żadnych problemów z jedzeniem, żuje i połyka samodzielnie, nie przestrzega też żadnej specjalistycznej diety.

Komunikacja nie jest utrudniona, nie ma problemów ani ze słuchem ani z mową. Ze względu na wadę wzroku nosi okulary.

z powodu demencji występują problemy z orientacją czasową, sytuacyjną, i czasami problemy z pamięcią, ale rozpoznaje osoby.

Żeby ułatwić czynności życia codziennego mieszkanie przystosowane jest do potrzeb osoby starszej i wyposażone jest w podwyższenie toaletowe, krzesełko toaletowe, krzesełko prysznicowe i łóżko pielęgnacyjne

Do podopiecznych przychodzi fizjoterapeuta i przeprowadza z nimi ćwiczenia.

Podoba Ci się ta oferta?

Wyślij formularz, oddzwonimy jeszcze dziś.

poniedziałek - czwartek 8:00-17:00
Piatek 8:00 - 16:00

  Zgłoś się!

  Imię*

  Telefon kontaktowy*

  Czytaj więcej

  © Copyright - Perfekton 2024

   Zgłoś się

   Imię*

   Telefon kontaktowy*

   Czytaj więcej