Zgłoś się!

Praca w Niemczech - oferta do spokojnej, zadbanej seniorki, mieszkającej z pomocną rodziną na wsi - zlecenie bez nocek

1850 euro netto/m-c
Nr: 2725

Wyjazd: 11/09/2023

Miejscowość:

Długość kontraktu: 6 tygodni (do negocjacji)

Oferta dla: kobiety

Osoba potrzebująca opieki: kobieta

 • Obowiązki: Sprzątanie, zmywanie (większość obowiązków wykonuje rodzina, priorytetem jest opieka)
 • Wstawanie w nocy: -
 • Inne osoby w gospodarstwie: Córka i troje wnuków (bardzo mili i pomocni, wykonują większość obowiązków domowych)
 • Warunki mieszkaniowe: Dom jednorodzinny, położony w wiejskiej, spokojnej okolicy. Opiekunka dostanie jeden z dziecięcych pokoi.

Udogodnienia

dostęp do internetu
dostępny rower
bez wstawania w nocy
własny pokój
pomoc Pflegedienst
dom jednorodzinny

Wymagania

 • Znajomość języka niemieckiego: Dobra (Gute)
 • Prawo jazdy: Nie wymagane
 • Palenie papierosów: Dozwolone (na zewnątrz)
 • Referencje: Nie

Podopieczny

 • Wzrost: 172
 • Waga: 60
 • Dolegliwości: Problemy z poruszaniem się, udar mózgu, początkowy stan demencji, rak piersi

Opis zlecenia

Podopieczna Pani Wilga jest spokojną seniorką, wciąż starającą się dbać o swój wygląd, poszukującą opiekunki, która pomoże jej lepiej funkcjonować na co dzień. Podopieczna nie ma problemów z wzrokiem oraz słuchem, miewa za to częściowe zaburzenia mowy. Jej orientacja miejscowo osobowa jest w pełni zachowana. Orientacja sytuacyjna jest zachowana częściowo, natomiast pani odczuwa poważną dezorientację czasową oraz miewa problemy z pamięcią.

Higiena: Seniorka wymaga pełnej pomocy opiekunki podczas higieny i pielęgnacji ciała, a także kąpieli. Pomoc w tym aspekcie okazują Pflegedienst, które przychodzą raz dziennie. Pani nie cierpi na inkontynencję, jednak jej stan zmienia się właściwie z dnia na dzień, dlatego ciężko powiedzieć, jak będzie wyglądało to w przyszłości.

Dieta: Podopieczna jada i pije samodzielnie, nie ma problemów z żuciem i przełykaniem ani nie stosuje żadnej specjalnej diety.

Nocki: Seniorka zazwyczaj przesypia noce, aktualnie nie potrzebuje wtedy pomocy opiekunki, gdyż samodzielnie korzysta z krzesła toaletowego, jednak ciężko przewidzieć czy w przyszłości nie wystąpią nocki. Aktualnie pani bardzo dużo śpi, dlatego też opiekunka ma dużo czasu wolnego w ciągu dnia.

Inne: Pani Wilga w przeszłości była asystentką medyczną. Bardzo lubi kwiaty i zwierzęta, cieszy się, gdy je widzi. Aktualnie nie uczęszcza już na żadne ćwiczenia rehabilitacyjne, jest jednak pod stałą opieką paliatywną. Pani ze względu na swój stan zdrowia nie przyjmuje już chemioterapii. Jej stan zdrowia się pogarsza, opiekunka powinna wziąć pod uwagę, że nie wiadomo tak naprawdę ile czasu jeszcze jej zostało.

Podopieczna porusza się o lasce, jednak jest osłabiona, dlatego potrzebuje pomocy drugiej osoby. Wymaga wsparcia podczas wstawania oraz pomocy np. przy posadzeniu jej przy stole oraz asekuracji podczas spaceru na zewnątrz.

Podoba Ci się ta oferta?

Wyślij formularz, oddzwonimy jeszcze dziś.

poniedziałek - czwartek 8:00-17:00
Piatek 8:00 - 16:00

  Zgłoś się!

  Imię*

  Telefon kontaktowy*

  Czytaj więcej

  © Copyright - Perfekton 2024

   Zgłoś się

   Imię*

   Telefon kontaktowy*

   Czytaj więcej