Opieka nad osobami starszymi

Rynek opieki jest bardzo dynamiczny. Opiekunowie kuszeni są atrakcjami ofert wakacyjnych i świątecznych, które nie zawsze zgodne są z rzeczywistością. Bardzo często po nieudanych wyjazdach z tymczasowymi agencjami pracy wracają do firmy Perfekton. Dlaczego? Z kilku prostych powodów.

Nasza firma powstała w 2009 roku w Sopocie. Już wtedy postawiliśmy sobie jasne cele – chcieliśmy stworzyć wysokiej jakości usługi opiekuńcze. Zależało nam jednak nie tylko na zapewnieniu godnej opieki naszym niemieckim klientom, ale także na stworzeniu wartościowych miejsc pracy dla polskich opiekunów. Od zawsze dbaliśmy o ich zadowolenie i satysfakcję, trzymając się kilku najważniejszych zasad.

Legalna praca w Niemczech

Wiemy, że dla naszych pracowników najważniejsze jest legalne zatrudnienie. Zawsze dbamy o to, by opiekunowie otrzymali umowę o pracę, regularnie opłacamy składki ZUS i zapewniamy DRUK A1 EKUZ. Chcemy, aby opiekunowie, czuli się bezpiecznie za granicami naszego kraju, aby mieli pewność, że skorzystają z opieki medycznej w razie potrzeby.

Godne i pewne wynagrodzenie

W każdej pracy wynagrodzenie odgrywa ważną rolę, dlatego zapewniamy naszym opiekunom konkurencyjne stawki. Wynagrodzenie uzależniamy od poziomu znajomości języka niemieckiego, doświadczenia i rodzaju zlecenia. Bez względu jednak na jego wysokość zawsze wypłacane jest na czas. Do pensji podstawowej wypłacamy także premie oraz podarowujemy drobne upominki, a także opłacamy koszty podróży.

Komfort i bezpieczeństwo współpracy

Zawsze dbamy o komfort współpracy, dając naszym opiekunom poczucie bezpieczeństwa. Przed podpisaniem umowy rzetelnie informujemy o warunkach wyjazdu i wyjaśniamy wszelkie wątpliwości. W czasie wyjazdu jesteśmy w stałym kontakcie z opiekunami – przydzielamy stałą osobą do kontaktu, która służy radą i pomocą każdego dnia. Szybko reagujemy na problemy naszych opiekunów, zapewniając (w sytuacjach tego wymagających) powrót do domu lub nawet zmianę zlecenia.

Długotrwała relacja oparta na zaufaniu

Dbamy o długotrwałą relację zapewniając ciągłość zleceń. Nasi opiekunowie mają pewność, że po powrocie ze zlecenia będziemy w stanie wysłać ich na kolejne. Dzięki temu mogą zaplanować z nami pracę na kilka miesięcy do przodu. Ufamy naszym opiekunom, dzięki czemu i oni ufają nam.

Niejednokrotnie zgłaszali się do nas opiekunowie, którzy skuszeni wakacyjną ofertą chwilowych agencji pracy zostali oszukani. Nie otrzymali obiecanego wynagrodzenia, ich składki nie były opłacane, po powrocie nie mieli szans na kolejny wyjazd. Zawsze przyjmowaliśmy ich z powrotem gdyż wiemy, że to wartościowi ludzi, którzy po prostu popełnili błąd. Po powrocie opiekunowie zostają u nas na kilka lat, ceniąc sobie warunki i bezpieczeństwo współpracy.