pracownicy

Oddani i zaangażowani profesjonaliści, ogromne zaplecze wiedzy i doświadczenia, ciągłe szkolenia i rozwój kompetencji – to wszystko pozwala nam wypełniać naszą misję specjalizacji i dostarczania kompleksowych usług skupionych wokół tematu opieki nad osobami starszymi.

 

Za naszymi opiekunami stoi sztab ludzi

Głównymi celami dla nas jako firmy zatrudniającej opiekunów osób starszych jest zapewnienie bezpieczeństwa, komfortu i legalności pracy. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak wielu ludzi jest potrzebnych, aby udał się jeden wyjazd opiekuna do podopiecznego. Nasz zespół to kilka ściśle współpracujących ze sobą działów, pracownicy o wyjątkowych kompetencjach i ogromnej wiedzy na temat branży opieki. Pracuj w opiece w Niemczech z Perfekton.

Radcy prawni – gwarancja istnienia naszej firmy

Warszawskie biuro firmy to nasze zaplecze prawne. Zespół radców prawnych dba o to, abyśmy zawsze byli na bieżąco ze wszelkimi zmianami i aby nasi pracownicy otrzymali pełną dokumentację, która zapewnia legalność zatrudnienia w Polsce i w Niemczech.

Dział rekrutacji –  zawsze na łączach

Nasi rekruterzy pracują w Poznaniu. Odpowiadają za znajdowanie nowych pracowników opieki, weryfikują CV, prowadzą telefoniczne rozmowy rekrutacyjne. Zadaniem zespołu jest poszerzenie grona naszych opiekunów.  Na wysoce konkurencyjnym rynku agencyjnym jest to niezwykłe wyzwanie: należy przekonać opiekuna, że Perfekton to dobre miejsce pracy i rzetelny partner.  Dlatego tak ważna jest doskonała znajomość branży opieki, aspektów prawnych i wiedza na temat oferty konkurencji.

Dział opiekunów klienta – serce naszej firmy

Zespół Opiekunów Klienta pracuje w Sopocie i odpowiada za kontakty z Opiekunami, którzy już z nami współpracują. Jest to praca dla osób o szczególnych zdolnościach interpersonalnych. Nasza piątka koordynatorów na co dzień rozmawia z opiekunami, którzy przygotowują się do wyjazdu do Niemiec lub przebywają u podopiecznego. Jest to pierwsza linia kontaktu opiekuna z firmą. To tutaj spływają wszelkie prośby i problemy.

Koordynator spełnia wiele ról. Z jednej strony jest organizatorem projektu: dba o planowanie pracy opiekunów na klika miesięcy do przodu, organizuje zmiany opiekunów, współpracuje z przewoźnikami, organizuje transport. Czasem jednak wciela się w rolę powiernika i psychologa. Gdy opiekunowie przebywający na zleceniu przeżywają trudne chwile, zwracają się właśnie do nas. Musimy być niezwykle dyspozycyjni, aby móc wesprzeć naszych opiekunów o każdej porze.

Dobry koordynator to osoba, która łączy komunikatywność, wysoki poziom empatii z asertywnością i stanowczością.

Dział administracji – dokumentacja w komplecie

Jeśli Dział Opiekunów Klienta nazywamy „sercem” naszej firmy, to administracja jest z pewnością jej „rozumem”. Nasz 4 osobowy zespół zajmuje się przygotowywaniem i wysyłką dokumentacji wyjazdowej dla opiekuna. Co to oznacza? Nasi pracownicy we współpracy z działem prawnym gwarantują, że praca jest legalna, że opiekun podpisuje umowę, która określa jego prawa i obowiązki, że ma podczas wyjazdu zapewnione ubezpieczenie i odpowiednie świadczenia.

Współpraca z partnerami niemieckimi

Czworo pracowników tej sekcji odpowiada za kontakty ze stroną niemiecką. Ich zadaniem jest szukanie nowych zleceń, wynegocjowanie jak najkorzystniejszych warunków zlecenia, przedstawienie agencjom niemieckim naszych opiekunów i jak najlepszy dobór opiekuna do wymagań podopiecznego. Na barkach tej sekcji pozostaje także rozwiązywanie problemów na linii opiekun-podopieczny, rozpatrywanie próśb i zażaleń. To bardzo wymagające stanowisko dla osób znających biegle język niemiecki, o umiejętnościach negocjacyjnych i zdolnościach organizacyjnych.

Kadra zarządzająca i działy wspierające

Jak w każdej firmie, na czele naszych działów stoją kierownicy. Osoby, które poświęciły lata branży opieki, znają doskonale jej charakterystykę, dynamikę i mają ogromne doświadczenie.

Zespół Perfekton uzupełniają także tłumacze języka niemieckiego oraz współpracownicy zajmujący się marketingiem i PR.

Perfekton to znacznie więcej niż pośrednictwo pracy

Firma Perfekton już od 8 lat zajmuje się dostarczaniem usług opiekuńczych na terenie Polski i Niemiec.  Poszukujemy zleceń oraz rekrutujemy pracowników gotowych podjąć pracę profesjonalnych opiekunów osób starszych. Jednak to nie wszystko. Znamy się na branży opieki i dzielimy się naszym doświadczeniem: prowadzimy serwis Centrum Opieki Seniora, gdzie ułatwiamy znalezienie placówek opiekuńczych dla seniorów. Jesteśmy również właścicielami medycznego sklepu internetowego z ofertą produktów specjalnie zaprojektowanych dla potrzeb osób starszych.